GP Industria

: Larciano > Larciano

Saturday 26th July (2014)

Classification: 1.1

Category: Int. Men

Distance: 199.2km

1. gb
YATES Adam
Orica GreenEDGE
04:38:57
2. it
FORMOLO Davide
Cannondale
0:02
3. it
BONGIORNO Francesco Manuel
Bardiani - CSF
0:07
4. be
BAUGNIES Jerome
Wanty - Groupe Gobert
0:16
5. it
PARRINELLO Antonio
Androni Giocattoli - Venezuela
-
6. ru
FIRSANOV Sergey
RusVelo
0:19
7. it
ZILIOLI Gianfranco
Androni Giocattoli - Venezuela
0:28
8. it
FEDI Andrea
Neri Sottoli
0:38
9. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
-
10. it
BUSATO Matteo
MG Kvis - Wilier
0:43
11. it
RABOTTINI Matteo
Neri Sottoli
0:57
12. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
1:09
13. it
SELVAGGI Mirko
Wanty - Groupe Gobert
1:12
14. dk
MYGIND Rasmus
Team Trefor - Blue Water
-
15. dk
GULDHAMMER Rasmus
Team Trefor - Blue Water
-
16. it
VILLELLA Davide
Cannondale
-
17. at
KONRAD Patrick
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
18. kz
MAIDOS Tilegen
Continental Team Astana
-
19. ru
LAGUTIN Sergey
RusVelo
-
20. it
CANOLA Marco
Bardiani - CSF
1:34
21. it
FAILLI Francesco
Neri Sottoli
-
22. nl
MINNAARD Marco
Wanty - Groupe Gobert
-
23. it
DE NEGRI Pier Paolo
Vini Fantini Nippo
1:41
24. it
CHIRICO Luca
MG Kvis - Wilier
3:45
25. kz
KOZHATAYEV Bakhtiyar
Continental Team Astana
-
26. be
BACKAERT Frederik
Wanty - Groupe Gobert
4:24
27. it
DE IESO Donato
Bardiani - CSF
5:03
28. it
SBARAGLI Kristian
MTN - Qhubeka
-
29. it
CAMILLI Alessio
Vega - Hotsand
-
30. co
PAREDES Jonathan
Team Colombia
-
31. it
FILOSI Iuri
6:24
32. it
CONTI Samuele
Neri Sottoli
6:51
33. be
DE VREESE Laurens
Wanty - Groupe Gobert
9:03
34. kz
AYAZBAYEV Maxat
Continental Team Astana
10:55
35. kz
PANASSENKO Nikita
Continental Team Astana
-
36. za
VAN ZYL Johann
MTN - Qhubeka
10:58
37. it
ROTA Lorenzo
MG Kvis - Wilier
11:20
38. kz
AKHMETOV Galym
Continental Team Astana
-
39. it
COLLODEL Matteo
Team Idea
-
40. co
DíAZ CáRDENAS Edward Fabián
Team Colombia
11:26
41. it
TALIANI Alessio
Androni Giocattoli - Venezuela
-
42. ru
IGNATIEV Dmitriy
Itera - Katusha
-
43. si
GOLCER Jure
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
44. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
-
45. it
TABORRE Fabio
Neri Sottoli
-
46. it
CATALDO Dario
Team Sky
-
47. ru
SOLOMENNIKOV Andrei
RusVelo
-
48. ru
ZAKARIN Ilnur
RusVelo
-
49. it
CIAVATTA Paolo
Area Zero Pro Team
-
50. it
MALAGUTI Alessandro
Vini Fantini Nippo
-
51. it
PAGANI Angelo
Bardiani - CSF
-
52. it
DI FRANCESCO Gian Marco
Vega - Hotsand
-
53. it
GAFFURINI Nicola
Vega - Hotsand
-
54. it
PETILLI Simone
Area Zero Pro Team
-
55. ru
OVECHKIN Artem
RusVelo
-
56. it
TEDESCHI Mirko
Team Idea
-
57. it
GOZZI Matteo
Nankang - Fondriest
-
DNF. jp
MIYAZAWA Takashi
Vini Fantini Nippo
-
DNF. ro
GROSU Eduard Michael
Vini Fantini Nippo
-
DNF. jp
YAMAMOTO Genki
Vini Fantini Nippo
-
DNF. it
TASCHIN Luca
Nankang - Fondriest
-
DNF. it
DAL SANTO Nicola
Nankang - Fondriest
-
DNF. it
ALDEGHERI Daniele
MG Kvis - Wilier
-
DNF. nl
WEENING Pieter
Orica GreenEDGE
-
DNF. au
MEYER Cameron
Orica GreenEDGE
-
DNF. au
GOSS Matthew
Orica GreenEDGE
-
DNF. au
HOWSON Damien
Orica GreenEDGE
-
DNF. ru
ZAKARIN Aydar
Itera - Katusha
-
DNF. ru
ARSLANOV Ildar
Itera - Katusha
-
DNF. it
CRAVANZOLA Paolo
Team Novo Nordisk
-
DNF. ru
MAIKIN Roman
RusVelo
-
DNF. it
BISOLTI Alessandro
Vini Fantini Nippo
-
DNF. ru
ZVERKOV Evgeny
Itera - Katusha
-
DNF. jp
AKIMARU Yuya
Vini Fantini Nippo
-
DNF. it
STACCHIOTTI Riccardo
Vini Fantini Nippo
-
DNF. nl
VERSCHOOR Martijn
Team Novo Nordisk
-
DNF. ie
CLANCY Stephen
Team Novo Nordisk
-
DNF. be
DE MESMAEKER Kevin
Team Novo Nordisk
-
DNF. fr
LEFRANCOIS Nicolas
Team Novo Nordisk
-
DNF. au
WILLIAMS Christopher
Team Novo Nordisk
-
DNF. au
LANCASTER Brett
Orica GreenEDGE
-
DNF. nz
BEWLEY Sam
Orica GreenEDGE
-
DNF. it
SANTAROMITA Ivan
Orica GreenEDGE
-
DNF. it
LOCATELLI Stefano
Bardiani - CSF
-
DNF. it
COLONNA Paolo
Bardiani - CSF
-
DNF. kz
SEMYONOV Roman
Continental Team Astana
-
DNF. it
SELLA Emanuele
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. it
ROSA Diego
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. it
DALL\'ANTONIA Tiziano
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. it
BELLETTI Manuel
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. it
PELLIZOTTI Franco
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. it
BRUGNOTTO Carlo
MG Kvis - Wilier
-
DNF. ar
CURUCHET Juan Ignacio
MG Kvis - Wilier
-
DNF. it
PIECHELE Andrea
Bardiani - CSF
-
DNF. it
BAGGIO Filippo
Nankang - Fondriest
-
DNF. it
BALLERINI Davide
Team Idea
-
DNF. it
SPREAFICO Matteo
Team Idea
-
DNF. it
GADDA Fabio
Team Idea
-
DNF. it
PICHETTA Ricardo
Team Idea
-
DNF. it
CARANTONI Simone
Team Idea
-
DNF. za
JIM Songezo
MTN - Qhubeka
-
DNF. za
WESEMANN Martin
MTN - Qhubeka
-
DNF. ro
NECHITA Andrei
MG Kvis - Wilier
-
DNF. it
VECCHIO Gianluca
MG Kvis - Wilier
-
DNF. it
BALLONI Alfredo
Nankang - Fondriest
-
DNF. it
LEONARDI Gianluca
Area Zero Pro Team
-
DNF. it
TRABUCCO Lorenzo
Nankang - Fondriest
-
DNF. it
GIAMPAOLO Moreno
Vega - Hotsand
-
DNF. ru
PTASHKIN Pavel
Itera - Katusha
-
DNF. si
FURDI Blaz
Meridiana Kamen Team
-
DNF. it
TEDESCHI Mirko
Neri Sottoli
-
DNF. si
MARIN Matej
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
DNF. at
PAULUS Dennis
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
DNF. dk
FODER HOLM Daniel
Team Trefor - Blue Water
-
DNF. it
PETTITI Alessandro
Team Idea
-
DNF. it
FINETTO Mauro
Neri Sottoli
-
DNF. it
BETTIOL Alberto
Cannondale
-
DNF. it
POZZATO Filippo
Lampre-Merida
-
DNF. be
GHYSELINCK Jan
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. hr
KOZLOVIC Peter
Meridiana Kamen Team
-
DNF. it
LANZANO Alessio
Vega - Hotsand
-
DNF. it
TUZI Fabio
Vega - Hotsand
-
DNF. it
RICCARDI Alessandro
Vega - Hotsand
-
DNF. at
ILLENBERGER Paul
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
DNF. at
GROßSCHARTNER Felix
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
DNF. at
ZELLER Lukas
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
DNF. it
D\' INTINO Gianni Franco
Vega - Hotsand
-
DNF. be
VEUCHELEN Frederik
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. si
JENKO Robert
Meridiana Kamen Team
-
DNF. hr
FRANKOVIC Mateo
Meridiana Kamen Team
-
DNF. it
ZURLO Federico
-
DNF. za
VAN NIEKERK Dennis
MTN - Qhubeka
-
DNF. dz
REGUIGUI Youcef
MTN - Qhubeka
-
DNF. it
CHINELLO Fabio
Area Zero Pro Team
-
DNF. it
GIORNI Silvio
Area Zero Pro Team
-
DNF. it
CARBONI Giovanni
Area Zero Pro Team
-
DNF. co
DUQUE Leonardo
Team Colombia
-
DNF. co
VALENCIA Juan Pablo
Team Colombia
-
DNF. co
QUINTERO Duber
Team Colombia
-
DNF. co
ARANGO CARVAJAL Juan Esteban
Team Colombia
-
DNF. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Colombia
-
DNF. it
BELLI Matteo
Nankang - Fondriest
-
DNF. it
MEROLESE Antonio
Nankang - Fondriest
-
DNF. it
MENGARDO Gianluca
Area Zero Pro Team
-
DNF. ru
KRITSKIY Timofey
RusVelo
-
DNF. ru
BALYKIN Ivan
RusVelo
-
DNF. au
DOUGALL Nick
-
DNF. dk
RAHBEK Mads
Team Trefor - Blue Water
-
DNF. dk
PLESNER Frederik
Team Trefor - Blue Water
-
DNF. be
DE TROYER Tim
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. it
PONZI Simone
Neri Sottoli
-
DNF. dk
RIIS Thomas Nybo
Team Trefor - Blue Water
-
DNF. dk
VORRE LOURING Aske
Team Trefor - Blue Water
-
DNF. dk
PEDERSEN Mark Sehested
Team Trefor - Blue Water
-
DNF. it
MARTINELLI Davide
-
DNF. ru
AKIMOV Mikhail
Itera - Katusha
-
DNS. it
GIALLORENZO Mariano
Meridiana Kamen Team
-
DNS. et
GRMAY Tsgabu
MTN - Qhubeka
-