Giro della Toscana

: Empoli > Arezzo

Sunday 27th July (2014)

Classification: 1.1

Category: Int. Men

Distance: 195.6km

1. nl
WEENING Pieter
Orica GreenEDGE
04:41:18
2. be
BAUGNIES Jerome
Wanty - Groupe Gobert
0:06
3. ru
MAIKIN Roman
RusVelo
-
4. it
CANOLA Marco
Bardiani - CSF
-
5. gb
YATES Adam
Orica GreenEDGE
-
6. ru
FIRSANOV Sergey
RusVelo
0:56
7. dk
GULDHAMMER Rasmus
Team Trefor - Blue Water
1:08
8. ru
LAGUTIN Sergey
RusVelo
-
9. it
CHIRICO Luca
MG Kvis - Wilier
-
10. it
ZILIOLI Gianfranco
Androni Giocattoli - Venezuela
-
11. dk
MYGIND Rasmus
Team Trefor - Blue Water
1:14
12. it
RABOTTINI Matteo
Neri Sottoli
-
13. it
SBARAGLI Kristian
MTN - Qhubeka
-
14. it
BENEDETTI Luca
Amore
-
15. be
DE VREESE Laurens
Wanty - Groupe Gobert
-
16. co
ARANGO CARVAJAL Juan Esteban
Team Colombia
-
17. it
TALIANI Alessio
Androni Giocattoli - Venezuela
-
18. be
BACKAERT Frederik
Wanty - Groupe Gobert
-
19. it
DE NEGRI Pier Paolo
Vini Fantini Nippo
-
20. it
BUSATO Matteo
MG Kvis - Wilier
-
21. it
FEDI Andrea
Neri Sottoli
-
22. it
GAFFURINI Nicola
Vega - Hotsand
-
23. be
DE TROYER Tim
Wanty - Groupe Gobert
-
24. it
BISOLTI Alessandro
Vini Fantini Nippo
-
25. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
-
26. it
PARRINELLO Antonio
Androni Giocattoli - Venezuela
-
27. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
28. nl
MINNAARD Marco
Wanty - Groupe Gobert
-
29. kz
MAIDOS Tilegen
Continental Team Astana
-
30. at
GROßSCHARTNER Felix
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
31. it
CIAVATTA Paolo
Area Zero Pro Team
-
32. it
TEDESCHI Mirko
Team Idea
-
33. it
FAILLI Francesco
Neri Sottoli
-
34. it
VILLELLA Davide
Cannondale
-
35. kz
AYAZBAYEV Maxat
Continental Team Astana
2:17
36. co
VALENCIA Juan Pablo
Team Colombia
2:21
37. dz
REGUIGUI Youcef
MTN - Qhubeka
2:59
38. it
CHINELLO Fabio
Area Zero Pro Team
-
39. ru
BALYKIN Ivan
RusVelo
-
40. it
COLONNA Paolo
Bardiani - CSF
-
41. at
ZELLER Lukas
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
42. kz
PANASSENKO Nikita
Continental Team Astana
-
43. at
KONRAD Patrick
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
44. it
DAL SANTO Nicola
Nankang - Fondriest
-
45. dk
RIIS Thomas Nybo
Team Trefor - Blue Water
-
46. it
ALDEGHERI Daniele
MG Kvis - Wilier
-
47. kz
SEMYONOV Roman
Continental Team Astana
-
48. ru
ZAKARIN Ilnur
RusVelo
-
49. it
SPREAFICO Matteo
Team Idea
-
50. it
PIECHELE Andrea
Bardiani - CSF
-
51. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
-
52. it
DE IESO Donato
Bardiani - CSF
-
53. co
PAREDES Jonathan
Team Colombia
-
54. it
MENGARDO Gianluca
Area Zero Pro Team
-
55. it
LOCATELLI Stefano
Bardiani - CSF
-
56. ru
SOLOMENNIKOV Andrei
RusVelo
-
57. it
MALAGUTI Alessandro
Vini Fantini Nippo
-
58. it
SELVAGGI Mirko
Wanty - Groupe Gobert
-
59. it
DI FRANCESCO Gian Marco
Vega - Hotsand
-
60. be
VEUCHELEN Frederik
Wanty - Groupe Gobert
-
61. it
ROSA Diego
Androni Giocattoli - Venezuela
-
62. it
PICHETTA Ricardo
Team Idea
-
63. kz
AKHMETOV Galym
Continental Team Astana
-
64. ro
NECHITA Andrei
MG Kvis - Wilier
-
65. it
ROTA Lorenzo
MG Kvis - Wilier
-
66. it
STORTONI Simone
Amore
-
67. it
FINETTO Mauro
Neri Sottoli
-
68. kz
KOZHATAYEV Bakhtiyar
Continental Team Astana
3:05
69. it
STACCHIOTTI Riccardo
Vini Fantini Nippo
3:07
70. ua
TOPCHANYUK Artem
Amore
5:03
71. za
VAN ZYL Johann
MTN - Qhubeka
5:40
72. dk
CLAUSEN Patrick
Team Trefor - Blue Water
-
73. it
BELLETTI Manuel
Androni Giocattoli - Venezuela
-
74. ru
KRITSKIY Timofey
RusVelo
-
75. it
GOZZI Matteo
Nankang - Fondriest
-
76. si
FURDI Blaz
Meridiana Kamen Team
-
77. it
FIORENZA Alfonso
Nankang - Fondriest
-
78. ru
ZAKARIN Aydar
Itera - Katusha
-
79. za
VAN NIEKERK Dennis
MTN - Qhubeka
-
80. dk
FODER HOLM Daniel
Team Trefor - Blue Water
-
DNF. it
LEONARDI Gianluca
Area Zero Pro Team
-
DNF. it
GIORNI Silvio
Area Zero Pro Team
-
DNF. it
CARBONI Giovanni
Area Zero Pro Team
-
DNF. it
PETTITI Alessandro
Team Idea
-
DNF. it
GADDA Fabio
Team Idea
-
DNF. ru
OVECHKIN Artem
RusVelo
-
DNF. it
TEDESCHI Mirko
Neri Sottoli
-
DNF. it
CONTI Samuele
Neri Sottoli
-
DNF. it
PONZI Simone
Neri Sottoli
-
DNF. it
TABORRE Fabio
Neri Sottoli
-
DNF. ru
ARSLANOV Ildar
Itera - Katusha
-
DNF. si
MARIN Matej
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
DNF. ro
GROSU Eduard Michael
Vini Fantini Nippo
-
DNF. jp
AKIMARU Yuya
Vini Fantini Nippo
-
DNF. nl
VERSCHOOR Martijn
Team Novo Nordisk
-
DNF. ie
CLANCY Stephen
Team Novo Nordisk
-
DNF. be
DE MESMAEKER Kevin
Team Novo Nordisk
-
DNF. fr
LEFRANCOIS Nicolas
Team Novo Nordisk
-
DNF. au
WILLIAMS Christopher
Team Novo Nordisk
-
DNF. it
CRAVANZOLA Paolo
Team Novo Nordisk
-
DNF. ru
IGNATIEV Dmitriy
Itera - Katusha
-
DNF. ru
AKIMOV Mikhail
Itera - Katusha
-
DNF. ru
ZVERKOV Evgeny
Itera - Katusha
-
DNF. ru
PTASHKIN Pavel
Itera - Katusha
-
DNF. si
JENKO Robert
Meridiana Kamen Team
-
DNF. jp
YAMAMOTO Genki
Vini Fantini Nippo
-
DNF. hr
FRANKOVIC Mateo
Meridiana Kamen Team
-
DNF. hr
KOZLOVIC Peter
Meridiana Kamen Team
-
DNF. at
PAULUS Dennis
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
DNF. it
BALLERINI Davide
Team Idea
-
DNF. it
TUZI Fabio
Vega - Hotsand
-
DNF. it
LANZANO Alessio
Vega - Hotsand
-
DNF. it
RICCARDI Alessandro
Vega - Hotsand
-
DNF. it
D\' INTINO Gianni Franco
Vega - Hotsand
-
DNF. it
DI NIZIO Sante
Vega - Hotsand
-
DNF. be
GHYSELINCK Jan
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. si
GOLCER Jure
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
DNF. at
ILLENBERGER Paul
Team Gourmetfein Simplon Wels
-
DNF. dk
VORRE LOURING Aske
Team Trefor - Blue Water
-
DNF. it
PETILLI Simone
Area Zero Pro Team
-
DNF. it
SANTAROMITA Ivan
Orica GreenEDGE
-
DNF. dk
RAHBEK Mads
Team Trefor - Blue Water
-
DNF. it
CARANTONI Simone
Team Idea
-
DNF. et
GRMAY Tsgabu
MTN - Qhubeka
-
DNF. za
DOUGALL Nicholas
MTN - Qhubeka
-
DNF. it
ZURLO Federico
-
DNF. za
WESEMANN Martin
MTN - Qhubeka
-
DNF. it
CATALDO Dario
Team Sky
-
DNF. it
PAGANI Angelo
Bardiani - CSF
-
DNF. it
BAGGIO Filippo
Nankang - Fondriest
-
DNF. za
JIM Songezo
MTN - Qhubeka
-
DNF. au
LANCASTER Brett
Orica GreenEDGE
-
DNF. it
MARTINELLI Davide
-
DNF. jp
HISHINUMA Yukinori
Amore
-
DNF. nz
BEWLEY Sam
Orica GreenEDGE
-
DNF. it
GAVAZZI Mattia
Amore
-
DNF. it
FORMOLO Davide
Cannondale
-
DNF. it
POZZATO Filippo
Lampre-Merida
-
DNF. au
GOSS Matthew
Orica GreenEDGE
-
DNF. it
COLLODEL Matteo
Team Idea
-
DNF. it
BALLONI Alfredo
Nankang - Fondriest
-
DNF. it
PAOLI Loris
Nankang - Fondriest
-
DNF. it
BETTIOL Alberto
Cannondale
-
DNF. au
MEYER Cameron
Orica GreenEDGE
-
DNF. it
DELLE STELLE Cristian
MG Kvis - Wilier
-
DNF. mx
MARTINS Uri
Amore
-
DNF. by
KLIMIANKOU Kanstantsin
Amore
-
DNF. ar
CURUCHET Juan Ignacio
MG Kvis - Wilier
-
DNF. it
FRAPPORTI Mattia
MG Kvis - Wilier
-
DNF. it
PELLIZOTTI Franco
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. dk
PEDERSEN Mark Sehested
Team Trefor - Blue Water
-
DNF. it
FILOSI Iuri
-
DNF. it
MEROLESE Antonio
Nankang - Fondriest
-
DNF. it
BELLI Matteo
Nankang - Fondriest
-
DNF. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Colombia
-
DNF. co
DíAZ CáRDENAS Edward Fabián
Team Colombia
-
DNF. co
QUINTERO Duber
Team Colombia
-
DNF. co
DUQUE Leonardo
Team Colombia
-
DNF. it
FRAPPORTI Marco
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. it
DALL\'ANTONIA Tiziano
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. au
HOWSON Damien
Orica GreenEDGE
-