Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt

: Eschborn > Frankfurt

Thursday 1st May (2014)

Classification: 1.HC

Category: Int. Men

Distance: 202km

1. no
KRISTOFF Alexander
Team Katusha
04:49:31
2. de
DEGENKOLB John
Team Giant-Shimano
-
3. be
BAUGNIES Jerome
Wanty - Groupe Gobert
-
4. be
JACOBS Pieter
Topsport Vlaanderen – Baloise
-
5. be
SPRENGERS Thomas
Topsport Vlaanderen – Baloise
-
6. de
ZABEL Rick
BMC Racing Team
-
7. de
WEGMANN Fabian
Garmin Sharp
-
8. de
DIETEREN Jan
Team Stölting
-
9. pl
MATYSIAK Bartlomiej
CCC Polsat Polkowice
-
10. ru
PORSEV Alexander
Team Katusha
-
11. gb
THWAITES Scott
Team NetApp – Endura
-
12. de
MAGER Christian
Team Stölting
-
13. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
-
14. nl
BOOM Lars
Belkin-Pro Cycling Team
-
15. de
CIOLEK Gerald
MTN - Qhubeka
-
16. za
VENTER Jaco
MTN - Qhubeka
-
17. it
BENEDETTI Cesare
Team NetApp – Endura
-
18. pl
MARYCZ Jaroslaw
CCC Polsat Polkowice
-
19. de
DECKERT Sebastian
LKT Team Brandenburg
-
20. it
PARRINELLO Antonio
Androni Giocattoli - Venezuela
0:07
21. de
RETSCHKE Robert
Team Kuota
-
22. pl
HONKISZ Adrian
CCC Polsat Polkowice
-
23. pl
OWSIAN Lukasz
CCC Polsat Polkowice
-
24. be
LIETAER Eliot
Topsport Vlaanderen – Baloise
-
25. ru
KOLOBNEV Alexandr
Team Katusha
0:13
26. se
LARSSON Gustav Erik
IAM Cycling
-
27. it
SELVAGGI Mirko
Wanty - Groupe Gobert
-
28. pl
HUZARSKI Bartosz
Team NetApp – Endura
-
29. cz
PADOUR František
Team NetApp – Endura
-
30. fr
DELAPLACE Anthony
Bretagne - Séché Environnement
-
31. nl
HOOGERLAND Johnny
Androni Giocattoli - Venezuela
-
32. fr
LABORIE Christophe
Bretagne - Séché Environnement
-
33. de
BUCHMANN Emanuel
Rad-Net Rose Team
-
34. de
GRETSCH Patrick
AG2R La Mondiale
0:19
35. be
WYNANTS Maarten
Belkin-Pro Cycling Team
-
36. de
VOSS Paul
Team NetApp – Endura
-
37. de
HOLLER Nikodemus
Team Stuttgart
-
38. nl
KELDERMAN Wilco
Belkin-Pro Cycling Team
-
39. nl
VAN EMDEN Jos
Belkin-Pro Cycling Team
-
40. be
DE BACKER Bert
Team Giant-Shimano
-
41. ru
VORGANOV Eduard
Team Katusha
-
42. nl
MINNAARD Marco
Wanty - Groupe Gobert
0:33
43. nl
GOOS Marc
Belkin-Pro Cycling Team
-
44. ru
GUSEV Vladimir
Team Katusha
0:38
45. ch
SAGGIORATO Mirco
Team Stölting
-
46. fr
GUILLOU Florian
Bretagne - Séché Environnement
-
47. by
SAMOILAU Branislau
CCC Polsat Polkowice
0:46
48. pl
PATERSKI Maciej
CCC Polsat Polkowice
-
49. de
KRIEGER Alexander
Team Stuttgart
0:51
50. za
JANSE VAN RENSBURG Jacques
MTN - Qhubeka
1:01
51. be
DEGAND Thomas
Wanty - Groupe Gobert
-
52. be
VEUCHELEN Frederik
Wanty - Groupe Gobert
1:08
53. er
TEKLEHAIMANOT Daniel
MTN - Qhubeka
1:11
54. de
KERN Julian
AG2R La Mondiale
-
55. lu
GASTAUER Ben
AG2R La Mondiale
1:16
56. ca
HOULE Hugo
AG2R La Mondiale
-
57. fr
KADRI Blel
AG2R La Mondiale
1:19
58. fr
DUMOULIN Samuel
AG2R La Mondiale
-
59. de
ZEPUNTKE Ruben
Bissell Development Team
-
60. fr
FEILLU Brice
Bretagne - Séché Environnement
1:26
61. it
FRAPPORTI Marco
Androni Giocattoli - Venezuela
1:45
62. it
SELLA Emanuele
Androni Giocattoli - Venezuela
-
63. pl
RUTKIEWICZ Marek
CCC Polsat Polkowice
2:00
64. pl
TACIAK Mateusz
CCC Polsat Polkowice
-
65. lv
SMUKULIS Gatis
Team Katusha
2:07
66. de
VOGT Mario
Rad-Net Rose Team
2:50
67. fr
FONSECA Armindo
Bretagne - Séché Environnement
4:14
DNF. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
-
DNF. de
SCHAFER Timo
Bike Aid - Ride for Help
-
DNF. ch
AREGGER Marcel
IAM Cycling
-
DNF. fr
KORETZKY Clément
Bretagne - Séché Environnement
-
DNF. lt
KONOVALOVAS Ignatas
MTN - Qhubeka
-
DNF. be
RICKAERT Jonas
Topsport Vlaanderen – Baloise
-
DNF. za
THOMSON Jay Robert
MTN - Qhubeka
-
DNF. de
REIMER Martin
MTN - Qhubeka
-
DNF. rw
NIYONSHUTI Adrien
MTN - Qhubeka
-
DNF. de
MAYER Yannick
Bike Aid - Ride for Help
-
DNF. lt
BAGDONAS Gediminas
AG2R La Mondiale
-
DNF. de
KNAUP Tobias
LKT Team Brandenburg
-
DNF. it
TESTI Nicola
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. de
PLARRE Matthias
Leopard Development Team
-
DNF. de
SCHNAPKA Matthias
Bike Aid - Ride for Help
-
DNF. na
CRAVEN Dan
Bike Aid - Ride for Help
-
DNF. de
BICHLMANN Daniel
Bike Aid - Ride for Help
-
DNF. de
LOEF Georg
Team Stuttgart
-
DNF. de
KAUTZ Kai
Team Stuttgart
-
DNF. de
DROSTE Jan Niklas
Team Heizomat
-
DNF. de
SÜßEMILCH Eric
MLP Team Bergstraße
-
DNF. de
SCHLICHENMAIER Tim
MLP Team Bergstraße
-
DNF. de
NAPPA Fabio
MLP Team Bergstraße
-
DNF. de
HATZ Christopher
MLP Team Bergstraße
-
DNF. de
EGGER Mike
MLP Team Bergstraße
-
DNF. de
BOTHE Erik
MLP Team Bergstraße
-
DNF. de
SCHAFER Stefan
LKT Team Brandenburg
-
DNF. de
SCHIEWER Franz
LKT Team Brandenburg
-
DNF. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
-
DNF. de
GRAD Alexander
Team Heizomat
-
DNF. de
KNAUER Florenz
Team Heizomat
-
DNF. de
LECHNER Patrick
Bike Aid - Ride for Help
-
DNF. er
MERON MENGSTAB Amanuel
Bike Aid - Ride for Help
-
DNF. de
INTRA Felix
Rad-Net Rose Team
-
DNF. de
BRINTRUP Fabian
Rad-Net Rose Team
-
DNF. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
-
DNF. au
ROBERTS Luke
Team Stölting
-
DNF. de
KOEP Thomas
Team Stölting
-
DNF. de
GEBAUER Tim
Team Stölting
-
DNF. de
DEHMEL Felix
Team Stölting
-
DNF. de
WEBER Marcel
Team Stuttgart
-
DNF. de
REINERT Martin
Team Stuttgart
-
DNF. de
NOWAK Florian
Team Stuttgart
-
DNF. de
SCHAFFNER Moritz
Rad-Net Rose Team
-
DNF. de
STRITZINGER Joshua
Rad-Net Rose Team
-
DNF. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
-
DNF. de
PFINGSTEN Christoph
Cyclingteam de Rijke
-
DNF. de
BöHME Tim
-
DNF. de
SCHWEIZER Christoph
Synergy Baku Cycling Project
-
DNF. de
WEBER Sascha
Veranclassic - Doltcini
-
DNF. de
MATTHEIS Oliver
Team Heizomat
-
DNF. au
CUMMINGS Jack
Team Stuttgart
-
DNF. de
KLUGE Roger
IAM Cycling
-
DNF. de
FROHLINGER Johannes
Team Giant-Shimano
-
DNF. nl
BULGAC Brian
Team Giant-Shimano
-
DNF. de
ARNDT Nikias
Team Giant-Shimano
-
DNF. my
LOH Sea Keong
Team Giant-Shimano
-
DNF. ru
ISAYCHEV Vladimir
Team Katusha
-
DNF. be
VANOVERBERGHE Arthur
Topsport Vlaanderen – Baloise
-
DNF. de
MATZKA Ralf
Team NetApp – Endura
-
DNF. lv
SARAMOTINS Aleksejs
IAM Cycling
-
DNF. de
SCHWARZMANN Michael
Team NetApp – Endura
-
DNF. at
SCHORN Daniel
Team NetApp – Endura
-
DNF. be
VAN ASBROECK Tom
Topsport Vlaanderen – Baloise
-
DNF. be
VAN HECKE Preben
Topsport Vlaanderen – Baloise
-
DNF. be
VERGAERDE Otto
Topsport Vlaanderen – Baloise
-
DNF. be
GILBERT Jérôme
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. lu
DRUCKER Jean-Pierre
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. it
BERTAZZO Omar
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. it
BELLETTI Manuel
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. cn
JI Cheng
Team Giant-Shimano
-
DNF. fr
GOUGEARD Alexis
AG2R La Mondiale
-
DNF. de
SCHöNBACH Felix
Team Kuota
-
DNF. de
RAPP Jonas
Team Kuota
-
DNF. de
MONREAL Florian
Team Kuota
-
DNF. de
GLOWATZKI Micha
Team Kuota
-
DNF. de
BRAUN Julian
Team Kuota
-
DNF. de
WEBER Johannes
Team Heizomat
-
DNF. de
SCHORMAIR Fabian
Team Heizomat
-
DNF. de
RAPPS Dario
Team Heizomat
-
DNF. de
RESKE Tim
LKT Team Brandenburg
-
DNF. de
STOCKHAUSEN Richard
Bike Aid - Ride for Help
-
DNF. it
PELUCCHI Matteo
IAM Cycling
-
DNF. fr
JARRIER Benoit
Bretagne - Séché Environnement
-
DNF. au
HAUSSLER Heinrich
IAM Cycling
-
DNF. de
KLEMME Dominic
IAM Cycling
-
DNF. de
WESTMATTELMANN Daniel
Team Kuota
-
DNF. nl
TJALLINGII Maarten
Belkin-Pro Cycling Team
-
DNF. nl
LEEZER Tom
Belkin-Pro Cycling Team
-
DNF. nl
KREDER Michel
Wanty - Groupe Gobert
-