Il Lombardia

: Bergamo > Lecco

Sunday 6th October (2013)

Classification: WT

Category: Int. Men

Distance: 242km

1. es
RODRIGUEZ Joaquim
Team Katusha
06:10:18
2. es
VALVERDE Alejandro
Movistar Team
0:17
3. pl
MAJKA Rafal
Team Saxo-Tinkoff
0:23
4. ie
MARTIN Daniel
Garmin Sharp
0:45
5. it
GASPAROTTO Enrico
Astana Pro Team
-
6. es
MORENO Daniel
Team Katusha
0:55
7. be
SERRY Pieter
Omega Pharma - Quick-Step
-
8. it
PELLIZOTTI Franco
Androni Giocattoli - Venezuela
-
9. it
SANTAROMITA Ivan
BMC Racing Team
-
10. nl
GESINK Robert
Belkin-Pro Cycling Team
-
11. it
BASSO Ivan
Cannondale Pro Cycling Team
-
12. fr
PINOT Thibaut
FDJ.fr
-
13. es
FLECHA Juan Antonio
Vacansoleil - DCM
-
14. be
HERMANS Ben
RadioShack - Leopard
-
15. it
POZZOVIVO Domenico
AG2R La Mondiale
-
16. co
QUINTANA Nairo
Movistar Team
-
17. fr
GAUTIER Cyril
Team Europcar
1:07
18. nl
DUMOULIN Tom
Team Argos - Shimano
-
19. be
VAN AVERMAET Greg
BMC Racing Team
-
20. be
GILBERT Philippe
BMC Racing Team
-
21. es
LANDA Mikel
Euskaltel - Euskadi
-
22. it
CATALDO Dario
Sky Procycling
1:33
23. co
ATAPUMA HURTADO John Darwin
Team Colombia
-
24. pl
HUZARSKI Bartosz
Team NetApp – Endura
-
25. hr
DURASEK Kristijan
Lampre - Merida
-
26. ch
TSCHOPP Johann
IAM Cycling
-
27. fr
CHEREL Mikael
AG2R La Mondiale
1:59
28. it
ULISSI Diego
Lampre - Merida
2:46
29. it
ROSA Diego
Androni Giocattoli - Venezuela
3:02
30. it
SELLA Emanuele
Androni Giocattoli - Venezuela
-
31. co
BETANCUR Carlos
AG2R La Mondiale
3:38
32. it
VISCONTI Giovanni
Movistar Team
3:44
33. at
DENIFL Stefan
IAM Cycling
4:05
34. fr
VOECKLER Thomas
Team Europcar
4:08
35. be
VANENDERT Jelle
Lotto Belisol Team
5:31
36. it
MORI Manuele
Lampre - Merida
7:27
37. it
CARUSO Giampaolo
Team Katusha
-
38. pt
COSTA Rui
Movistar Team
8:35
39. ru
TROFIMOV Yuri
Team Katusha
-
40. dk
SøRENSEN Chris Anker
Team Saxo-Tinkoff
10:37
41. fr
BOUET Maxime
AG2R La Mondiale
-
42. fr
DAMUSEAU Thomas
Team Argos - Shimano
10:49
43. co
RUBIANO Miguel Angel
Androni Giocattoli - Venezuela
10:56
44. de
BURGHARDT Marcus
BMC Racing Team
-
45. nl
GOOS Marc
Belkin-Pro Cycling Team
11:11
46. nl
SLAGTER Tom-Jelte
Belkin-Pro Cycling Team
11:50
47. fr
BARGUIL Warren
Team Argos - Shimano
11:52
48. be
DE CLERCQ Bart
Lotto Belisol Team
11:53
49. dk
BRESCHEL Matti
Team Saxo-Tinkoff
-
50. it
MARCATO Marco
Vacansoleil - DCM
-
51. au
ROGERS Michael
Team Saxo-Tinkoff
-
52. za
MEINTJES Louis
MTN - Qhubeka
-
53. nl
BELLEMAKERS Dirk
Lotto Belisol Team
20:46
DNF. au
CLARKE Simon
Orica GreenEDGE
-
DNF. au
MATTHEWS Michael
Orica GreenEDGE
-
DNF. ch
ALBASINI Michael
Orica GreenEDGE
-
DNF. au
DURBRIDGE Luke
Orica GreenEDGE
-
DNF. co
HENAO MONTOYA Sergio Luis
Sky Procycling
-
DNF. er
TEKLEHAIMANOT Daniel
Orica GreenEDGE
-
DNF. ch
REICHENBACH Sebastien
IAM Cycling
-
DNF. es
HERRADA Jesús
Movistar Team
-
DNF. cr
AMADOR Andrey
Movistar Team
-
DNF. es
INTXAUSTI Beñat
Movistar Team
-
DNF. nl
WEENING Pieter
Orica GreenEDGE
-
DNF. es
VICIOSO Ángel
Team Katusha
-
DNF. at
BRANDLE Matthias
IAM Cycling
-
DNF. ch
FUMEAUX Jonathan
IAM Cycling
-
DNF. ch
HOLLENSTEIN Reto
IAM Cycling
-
DNF. se
LöFKVIST Thomas
IAM Cycling
-
DNF. ch
WYSS Marcel
IAM Cycling
-
DNF. es
MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi
Euskaltel - Euskadi
-
DNF. it
FELLINE Fabio
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. ca
MEIER Christian
Orica GreenEDGE
-
DNF. es
IZAGIRRE Ion
Euskaltel - Euskadi
-
DNF. es
VERDUGO MARCOTEGUI Gorka
Euskaltel - Euskadi
-
DNF. es
ASTARLOZA CHAURREAU Mikel
Euskaltel - Euskadi
-
DNF. es
OROZ UGALDE Juan José
Euskaltel - Euskadi
-
DNF. es
BRAVO OIARBIDE Garikoitz
Euskaltel - Euskadi
-
DNF. it
CAPECCHI Eros
Movistar Team
-
DNF. ru
KOLOBNEV Alexandr
Team Katusha
-
DNF. ru
GUSEV Vladimir
Team Katusha
-
DNF. ru
CHERNETCKII Sergei
Team Katusha
-
DNF. fr
PERAUD Jean-Christophe
AG2R La Mondiale
-
DNF. it
NOCENTINI Rinaldo
AG2R La Mondiale
-
DNF. it
MONTAGUTI Matteo
AG2R La Mondiale
-
DNF. lu
GASTAUER Ben
AG2R La Mondiale
-
DNF. it
FRAPPORTI Marco
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. be
PAUWELS Serge
Omega Pharma - Quick-Step
-
DNF. it
FACCHINI Patrick
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. it
CHIARINI Riccardo
Androni Giocattoli - Venezuela
-
DNF. it
NIBALI Vincenzo
Astana Pro Team
-
DNF. it
AGNOLI Valerio
Astana Pro Team
-
DNF. it
ARU Fabio
Astana Pro Team
-
DNF. it
GAVAZZI Francesco
Astana Pro Team
-
DNF. it
PONZI Simone
Astana Pro Team
-
DNF. it
TIRALONGO Paolo
Astana Pro Team
-
DNF. it
VANOTTI Alessandro
Astana Pro Team
-
DNF. au
TANNER David
Belkin-Pro Cycling Team
-
DNF. nl
TEN DAM Laurens
Belkin-Pro Cycling Team
-
DNF. no
NORDHAUG Lars Petter
Belkin-Pro Cycling Team
-
DNF. nl
CLEMENT Stef
Belkin-Pro Cycling Team
-
DNF. nl
TANKINK Bram
Belkin-Pro Cycling Team
-
DNF. it
QUINZIATO Manuel
BMC Racing Team
-
DNF. it
PINOTTI Marco
BMC Racing Team
-
DNF. ch
FRANK Mathias
BMC Racing Team
-
DNF. it
CARUSO Damiano
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. it
DE MARCHI Alessandro
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. it
LONGO BORGHINI Paolo
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. pl
PATERSKI Maciej
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. co
CHALAPUD Robinson
Team Colombia
-
DNF. co
DUARTE Fabio
Team Colombia
-
DNF. co
DUQUE Leonardo
Team Colombia
-
DNF. co
PANTANO GOMEZ Jarlinson
Team Colombia
-
DNF. co
QUINTERO Carlos
Team Colombia
-
DNF. co
ROMERO Jeffry
Team Colombia
-
DNF. co
VALENCIA Juan Pablo
Team Colombia
-
DNF. it
CUNEGO Damiano
Lampre - Merida
-
DNF. co
ANACONA GOMEZ Winner
Lampre - Merida
-
DNF. it
BONO Matteo
Lampre - Merida
-
DNF. it
SCARPONI Michele
Lampre - Merida
-
DNF. pl
KWIATKOWSKI Michal
Omega Pharma - Quick-Step
-
DNF. it
BRAMBILLA Gianluca
Omega Pharma - Quick-Step
-
DNF. fr
CHAVANEL Sylvain
Omega Pharma - Quick-Step
-
DNF. be
DEVENYNS Dries
Omega Pharma - Quick-Step
-
DNF. sk
VELITS Peter
Omega Pharma - Quick-Step
-
DNF. de
KNEES Christian
Sky Procycling
-
DNF. it
PUCCIO Salvatore
Sky Procycling
-
DNF. co
URAN Rigoberto
Sky Procycling
-
DNF. es
ZANDIO ECHAIDE Xabier
Sky Procycling
-
DNF. er
BERHANE Natnael
Team Europcar
-
DNF. fr
BERNAUDEAU Giovanni
Team Europcar
-
DNF. fr
JEROME Vincent
Team Europcar
-
DNF. it
MALACARNE Davide
Team Europcar
-
DNF. de
THURAU Bjorn
Team Europcar
-
DNF. fr
TULIK Angelo
Team Europcar
-
DNF. it
BENEDETTI Cesare
Team NetApp – Endura
-
DNF. es
CAMANO ORTUZAR Iker
Team NetApp – Endura
-
DNF. br
COSTA Jose
-
DNF. gb
ROWSELL Erick
Team NetApp – Endura
-
DNF. de
SCHILLINGER Andreas
Team NetApp – Endura
-
DNF. de
VOSS Paul
Team NetApp – Endura
-
DNF. se
WETTERHALL Alexander
Team NetApp – Endura
-
DNF. it
PIETROPOLLI Daniele
Lampre - Merida
-
DNF. fr
VICHOT Arthur
FDJ.fr
-
DNF. au
MEYER Cameron
Orica GreenEDGE
-
DNF. fr
ROUX Anthony
FDJ.fr
-
DNF. fi
VEIKKANEN Jussi
FDJ.fr
-
DNF. fr
GENIEZ Alexandre
FDJ.fr
-
DNF. fr
ROY Jérémy
FDJ.fr
-
DNF. fr
COURTEILLE Arnaud
FDJ.fr
-
DNF. br
FISCHER Murilo Antonio
FDJ.fr
-
DNF. nl
BULGAC Brian
Lotto Belisol Team
-
DNF. be
BILLE Gaetan
Lotto Belisol Team
-
DNF. pt
OLIVEIRA Nelson
RadioShack - Leopard
-
DNF. be
DE GREEF Francis
Lotto Belisol Team
-
DNF. us
BUSCHE Matthew
RadioShack - Leopard
-
DNF. be
MONFORT Maxime
RadioShack - Leopard
-
DNF. es
ZUBELDIA AGIRRE Haimar
RadioShack - Leopard
-
DNF. be
BAKELANTS Jan
RadioShack - Leopard
-
DNF. nl
KREDER Michel
Garmin Sharp
-
DNF. us
HOWES Alex
Garmin Sharp
-
DNF. au
HAAS Nathan
Garmin Sharp
-
DNF. us
FAIRLY Caleb
Garmin Sharp
-
DNF. nz
BENNETT George
RadioShack - Leopard
-
DNF. it
SELVAGGI Mirko
Vacansoleil - DCM
-
DNF. nl
LAMMERTINK Maurits
Vacansoleil - DCM
-
DNF. er
RUSSOM ALEM Meron
MTN - Qhubeka
-
DNF. es
PARDILLA BELLON Sergio
MTN - Qhubeka
-
DNF. et
GRMAY Tsgabu Gebremaryam
MTN - Qhubeka
-
DNF. za
JIM Songezo
MTN - Qhubeka
-
DNF. us
ZABRISKIE David
Garmin Sharp
-
DNF. de
WEGMANN Fabian
Garmin Sharp
-
DNF. au
MORTON Lachlan
Garmin Sharp
-
DNF. lt
KONOVALOVAS Ignatas
MTN - Qhubeka
-
DNF. sk
SAGAN Peter
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. nl
RUIJGH Rob
Vacansoleil - DCM
-
DNF. it
RATTO Daniele
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. au
WURF Cameron
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. be
VAN DE WALLE Jurgen
Lotto Belisol Team
-
DNF. us
VAN GARDEREN Tejay
BMC Racing Team
-
DNF. be
DOCKX Gert
Lotto Belisol Team
-
DNF. au
SUTHERLAND Rory
Team Saxo-Tinkoff
-
DNF. ie
ROCHE Nicolas
Team Saxo-Tinkoff
-
DNF. pt
PAULINHO Sérgio
Team Saxo-Tinkoff
-
DNF. es
CONTADOR Alberto
Team Saxo-Tinkoff
-
DNF. lu
SCHLECK Andy
RadioShack - Leopard
-
DNF. at
PREIDLER Georg
Team Argos - Shimano
-
DNF. us
PETERSON Tom
Team Argos - Shimano
-
DNF. ca
PARISIEN Francois
Team Argos - Shimano
-
DNF. de
FROHLINGER Johannes
Team Argos - Shimano
-
DNF. be
WAUTERS Willem
Vacansoleil - DCM
-
DNF. be
DE GENDT Thomas
Vacansoleil - DCM
-
DNF. ru
LAGUTIN Sergey
Vacansoleil - DCM
-
DNF. za
THOMSON Jay Robert
MTN - Qhubeka
-
OTL. za
JANSE VAN RENSBURG Jacques
MTN - Qhubeka
-