Giro dell'Emilia

: Modena > San Luca

Saturday 12th October (2013)

Classification: 1.HC

Category: Int. Men

Distance: 200km

1. it
ULISSI Diego
Lampre - Merida
05:00:53
2. dk
SøRENSEN Chris Anker
Team Saxo-Tinkoff
0:01
3. it
VILLELLA Davide
Cannondale Pro Cycling Team
0:00
4. it
PELLIZOTTI Franco
Androni Giocattoli - Venezuela
0:04
5. it
BONGIORNO Francesco Manuel
Bardiani Valvole - CSF Inox
0:06
6. it
ZARDINI Edoardo
Bardiani Valvole - CSF Inox
0:08
7. it
FINETTO Mauro
Vini Fantini
0:14
8. it
SCARPONI Michele
Lampre - Merida
0:27
9. it
POZZOVIVO Domenico
AG2R La Mondiale
0:29
10. it
SELLA Emanuele
Androni Giocattoli - Venezuela
0:40
11. it
ZILIOLI Gianfranco
Androni Giocattoli - Venezuela
0:46
12. it
REBELLIN Davide
CCC Polsat Polkowice
0:49
13. fr
LATOUR Pierre-Roger
AG2R La Mondiale
1:26
14. it
CHIARINI Riccardo
Androni Giocattoli - Venezuela
1:37
15. it
ROSA Diego
Androni Giocattoli - Venezuela
-
16. hr
DURASEK Kristijan
Lampre - Merida
1:43
17. it
PRONI Alessandro
Vini Fantini
1:53
18. it
CUNEGO Damiano
Lampre - Merida
1:55
19. ch
ZAUGG Oliver
Team Saxo-Tinkoff
2:19
20. co
ATAPUMA HURTADO John Darwin
Team Colombia
2:21
21. co
RUBIANO Miguel Angel
Androni Giocattoli - Venezuela
3:15
22. it
DE IESO Donato
Bardiani Valvole - CSF Inox
3:21
23. it
SALERNO Cristiano
Cannondale Pro Cycling Team
3:41
24. ru
FIRSANOV Sergey
RusVelo
-
25. it
SANTORO Antonio
Ceramica Flaminia - Fondriest
4:02
26. fr
DUPONT Hubert
AG2R La Mondiale
4:10
27. fr
CHEREL Mikael
AG2R La Mondiale
4:22
28. es
PARDILLA BELLON Sergio
MTN - Qhubeka
4:23
29. it
MAZZANTI Luca
Vini Fantini
4:25
30. it
MORI Manuele
Lampre - Merida
-
31. it
RABOTTINI Matteo
Vini Fantini
4:39
32. ru
POMOSHNIKOV Sergey
RusVelo
4:49
33. it
PARRINELLO Antonio
Androni Giocattoli - Venezuela
5:16
34. it
MUCELLI Davide
Ceramica Flaminia - Fondriest
-
35. fr
DOMONT Axel
AG2R La Mondiale
6:08
36. pl
TACIAK Mateusz
CCC Polsat Polkowice
7:30
37. it
GABBURO Davide
Ceramica Flaminia - Fondriest
7:54
38. it
VANOTTI Alessandro
Astana Pro Team
8:54
39. it
FACCHINI Patrick
Androni Giocattoli - Venezuela
9:21
DNF. pl
PATERSKI Maciej
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. it
TOSATTO Matteo
Team Saxo-Tinkoff
-
DNF. pl
POLJANSKI Pawel
Team Saxo-Tinkoff
-
DNF. dk
HANSEN Jesper
Team Saxo-Tinkoff
-
DNF. pt
PAULINHO Sérgio
Team Saxo-Tinkoff
-
DNF. pt
PIRES Bruno
Team Saxo-Tinkoff
-
DNF. co
SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. jp
MASUDA Nariyuki
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. it
MARTINELLO Nicolo
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. it
LONGO BORGHINI Paolo
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. it
MARANGONI Alan
Cannondale Pro Cycling Team
-
DNF. it
FAVILLI Elia
Lampre - Merida
-
DNF. it
PIETROPOLLI Daniele
Lampre - Merida
-
DNF. co
ANACONA GOMEZ Winner
Lampre - Merida
-
DNF. it
MALORI Adriano
Lampre - Merida
-
DNF. se
KESSIAKOFF Fredrik
Astana Pro Team
-
DNF. it
DI CORRADO Andrea
Bardiani Valvole - CSF Inox
-
DNF. dk
SøRENSEN Nicki
Team Saxo-Tinkoff
-
DNF. dk
FUGLSANG Jakob
Astana Pro Team
-
DNF. it
GUARDINI Andrea
Astana Pro Team
-
DNF. it
ARU Fabio
Astana Pro Team
-
DNF. it
MONTAGUTI Matteo
AG2R La Mondiale
-
DNF. it
BELLETTI Manuel
AG2R La Mondiale
-
DNF. bg
MIHAYLOV Nikolay
CCC Polsat Polkowice
-
DNF. pl
OWSIAN Lukasz
CCC Polsat Polkowice
-
DNF. pl
STEPNIAK Grzegorz
CCC Polsat Polkowice
-
DNF. pl
MATYSIAK Bartlomiej
CCC Polsat Polkowice
-
DNF. pl
RUTKIEWICZ Marek
CCC Polsat Polkowice
-
DNF. pl
HONKISZ Adrian
CCC Polsat Polkowice
-
DNF. it
BARBIN Enrico
Bardiani Valvole - CSF Inox
-
DNF. it
PAGANI Angelo
Bardiani Valvole - CSF Inox
-
DNF. it
LOCATELLI Stefano
Bardiani Valvole - CSF Inox
-
DNF. it
PIRAZZI Stefano
Bardiani Valvole - CSF Inox
-
DNF. it
MONGUZZI Cristiano
Vini Fantini
-
DNF. it
FAILLI Francesco
Vini Fantini
-
DNF. it
MILETTA Luigi
Vini Fantini
-
DNF. it
TABORRE Fabio
Vini Fantini
-
DNF. co
DUARTE Fabio
Team Colombia
-
DNF. co
MARENTES TORRES Wilson Alexander
Team Colombia
-
DNF. co
CHALAPUD Robinson
Team Colombia
-
DNF. co
PANTANO GOMEZ Jarlinson
Team Colombia
-
DNF. co
VALENCIA Juan Pablo
Team Colombia
-
DNF. co
QUINTERO Duber
Team Colombia
-
DNF. co
OSPINA NAVARRO Dalivier
Team Colombia
-
DNF. ru
ZAKARIN Ilnur
RusVelo
-
DNF. ru
MIRONOV Alexander
RusVelo
-
DNF. ru
KOCHETKOV Pavel
RusVelo
-
DNF. et
GRMAY Tsgabu Gebremaryam
MTN - Qhubeka
-
DNF. za
JIM Songezo
MTN - Qhubeka
-
DNF. za
MEINTJES Louis
MTN - Qhubeka
-
DNF. za
JANSE VAN RENSBURG Jacques
MTN - Qhubeka
-
DNF. fr
VOGONDY Nicolas
Accent.jobs – Wanty
-
DNF. be
DEGAND Thomas
Accent.jobs – Wanty
-
DNF. be
VAN GOOLEN Jurgen
Accent.jobs – Wanty
-
DNF. ca
ROUTLEY Will
Accent.jobs – Wanty
-
DNF. be
GILBERT Jérôme
Accent.jobs – Wanty
-
DNF. be
CAETHOVEN Steven
Accent.jobs – Wanty
-
DNF. be
CAPPELLE Andy
Accent.jobs – Wanty
-
DNF. be
SCHEIRLINCKX Staf
Accent.jobs – Wanty
-
DNF. it
FORCONI Giacomo
Ceramica Flaminia - Fondriest
-
DNF. it
BALLONI Alfredo
Ceramica Flaminia - Fondriest
-
DNF. it
DAL SANTO Nicola
Ceramica Flaminia - Fondriest
-
DNF. it
BAGGIO Filippo
Ceramica Flaminia - Fondriest
-
DNF. ru
RYBAKOV Alexander
RusVelo
-